Södertörns folkhögskola i Gamla stan

Tolklinjerna, SMF och TUFF

Postadress
Box 2346, 103 18 Stockholm

Besöksadress
Stora Nygatan 27, Stockholm

E-post
info@sodertorn.fhsk.se

Telefon
+46(0)8-500 207 50

Bildtelefon
sodertorn@ectalk.se

Förfrågan om lokal i Gamla stan
Ulrica Broberg
ulrica.broberg@sodertorn.fhsk.se

Rektor Väddö och Södertörns folkhögskolor
Örjan Brinkman
orjan.brinkman@vaddo.fhsk.se

Biträdande rektor
Anna Hein
anna.hein@sodertorn.fhsk.se

Linjeföreståndare
Carina Högberg
carina.hogberg@sodertorn.fhsk.se

IT
Pär Arfvidsson
par.arfvidsson@sodertorn.fhsk.se

Göran Tannlund
goran.tannlund@sodertorn.fhsk.se

Administration
Marika Norrgrann
marika.norrgrann@sodertorn.fhsk.se

Receptionist
Ulrica Broberg
ulrica.broberg@sodertorn.fhsk.se

Vaktmästare
Peter Elfvén
peter.elfven@sodertorn.fhsk.se

Teckenspråks- och dövblindtolkutbildningen

Lärare
Carina Högberg
carina.hogberg@sodertorn.fhsk.se

Camilla Attestål
camilla.attestal@sodertorn.fhsk.se

Jonas Carlsson
jonas.carlsson@sodertorn.fhsk.se

Maria Collin
maria.collin@sodertorn.fhsk.se

Jens Henning
jens.henning@sodertorn.fhsk.se

Erika Lundquist
erika.lundquist@sodertorn.fhsk.se

Christina M Karv
christina.m.karv@sodertorn.fhsk.se

Karin Zetterman
karin.zetterman@sodertorn.fhsk.se

Lärarassistent
Göran Rydberg
goran.rydberg@sodertorn.fhsk.se

Skrivtolkutbildningen

Lärare i skrivtolkning
Mohammed Shakrah
mohammed.shakrah@sodertorn.fhsk.se

Tami Walters Malmberg
tami.walters.malmberg@sodertorn.fhsk.se

Lärare i TSS
Annika Elfstedt
annika.elfstedt@sodertorn.fhsk.se

Södertörns folkhögskola i Solna

Allmän kurs i Solna

Besöks- och postadress
Skytteholmsvägen 2
171 44 Solna

E-post
info@allmankurs.se

Telefon
 +46(0)176 – 528 25

Rektor Väddö och Södertörns folkhögskolor
Örjan Brinkman
orjan.brinkman@vaddo.fhsk.se

Studierektor och linjeföreståndare
Anna Leander
anna.leander@allmankurs.se

IT
Pär Arfvidsson
par.arfvidsson@sodertorn.fhsk.se

Göran Tannlund
goran.tannlund@sodertorn.fhsk.se

Allmän kurs

Lärare
Jon-Erik Rehn
jon-erik.rehn@allmankurs.se

Jalel Cheffi
jalel.cheffi@allmankurs.se

Susanne Monroe
susanne.monroe@allmankurs.se

Anouchka Mukherjee
anouchka.mukherjee@allmankurs.se

Magnus Koraen
magnus.koraen@allmankurs.se

AnnaKari Kristiansson
anna-kari.kristiansson@allmankurs.se

Humanistisk behandlingspedagog/socialpedagog på distans

Kursplats
Väddö Folkhögskola i Älmsta

Adress
Grisslehamnsvägen 28
760 40 Väddö

Telefon
+46(0)176-528 00

Kontaktperson
Åsa Rosengren
asa@vaddo.fhsk.se
Mobil: +46(0)70-6196804

Lärare Behandlingspedagog/
Socialpedagog
Bragi Olafsen
bragi@vaddo.fhsk.se
Mobil: +46(0)70-573 33 73

 

Teckenspråksutbildning för föräldrar – TUFF

Postadress
Box 2346, 103 18 Stockholm

Besöksadress
Stora Nygatan 27, Stockholm

E-post
info@tuffkurs.nu

Verksamhetsledare
Lena Wettrén
lena.wettren@tuffkurs.nu
Telefon: +46(0)8-745 82 08

Administration och Barntillsyn
Marika Norrgrann
marika.norrgrann@tuffkurs.nu

Lärare
Peter Hegethorn
peter.hegethorn@tuffkurs.nu

Åsa Ulemark
asa.ulemark@tuffkurs.nu

Studiemotiverande folkhögskolekurs – SMF

Kursplats
Stora Nygatan 27, Gamla stan, Stockholm

Carina Wallentin
carina.wallentin@sodertorn.fhsk.se
Mobil: +46(0)70 73 25 616

Marie Sjömark
marie.sjomark@sodertorn.fhsk.se
Mobil: +46(0)70 47 65 126

Södertörns Folkhögskola i Gamla Stan

Allmänna folkhögskolekursen i Solna

Share This