Södertörns folkhögskola i Liljeholmen

Tolklinjerna, Humanistisk socialpedagog 2 år, SMF och TUFF

Postadress
Box 44055, 100 73 Stockholm

Besöksadress
Årstaängsvägen 9, Stockholm (Station: Liljeholmen)

E-post
info@sodertorn.fhsk.se

Telefon
08-500 207 50

SMS
076-677 15 51

Bildtelefon
sodertorn@ectalk.se

Förfrågan om lokal i Liljeholmen
Marika Norrgrann
marika.norrgrann@sodertorn.fhsk.se

Rektor Väddö och Södertörns folkhögskolor
Anna Hein
Telefon: 08-745 82 13
anna.hein@sodertorn.fhsk.se

Controller
Åsa Rosengren
Telefon: 0176-528 04
asa.rosengren@vaddo.fhsk.se

Studierektor
Carina Högberg
carina.hogberg@sodertorn.fhsk.se

IT
Pär Arfvidsson
Telefon: 08-745 82 00
par.arfvidsson@sodertorn.fhsk.se

Göran Tannlund
goran.tannlund@sodertorn.fhsk.se

Administration
Marika Norrgrann
Telefon: (endast SMS) 076-677 15 51
marika.norrgrann@sodertorn.fhsk.se

Kommunikatör/projektledare
Ylva Nordgren
Telefon: 0176-528 26
ylva.nordgren@vaddo.fhsk.se

Vaktmästare
Peter Elfvén
peter.elfven@sodertorn.fhsk.se

Teckenspråks- och dövblindtolkutbildningen

Lärare
Carina Högberg
carina.hogberg@sodertorn.fhsk.se

Camilla Attestål
camilla.attestal@sodertorn.fhsk.se

Jonas Carlsson
jonas.carlsson@sodertorn.fhsk.se

Jens Henning
jens.henning@sodertorn.fhsk.se

Erika Lundquist
erika.lundquist@sodertorn.fhsk.se

Christina M Karv
christina.karv@sodertorn.fhsk.se

Karin Zetterman
Telefon: 070-092 66 13
karin.zetterman@sodertorn.fhsk.se

Lärarassistent
Göran Rydberg
goran.rydberg@sodertorn.fhsk.se

Skrivtolkutbildningen

Linjeföreståndare och lärare
Maria Laurin
Telefon: 070-635 47 98
maria.laurin@sodertorn.fhsk.se

Humanistisk socialpedagog, 2 år

Linjeföreståndare och lärare
Sandy Monteiro
Telefon: 070-797 99 88
sandy.monteiro@sodertorn.fhsk.se

Södertörns folkhögskola i Solna

Allmän kurs i Solna

Besöks- och postadress
Skytteholmsvägen 2
171 44 Solna

E-post
info@allmankurs.se

Telefon
0176 – 528 25

Rektor Väddö och Södertörns folkhögskolor
Anna Hein
Telefon: 08-745 82 13
anna.hein@sodertorn.fhsk.se

Studierektor och linjeföreståndare
Anna Leander
Telefon: 08-745 82 04
anna.leander@allmankurs.se

IT
Pär Arfvidsson
Telefon: 08-745 82 00
par.arfvidsson@sodertorn.fhsk.se

Göran Tannlund
goran.tannlund@sodertorn.fhsk.se

Allmän kurs

Lärare
Jon-Erik Rehn
Telefon: 08-745 82 05
jon-erik.rehn@allmankurs.se

Ewa Holm
ewa.holm@allmankurs.se

Magnus Koraen
magnus.koraen@allmankurs.se

Daniel Edwall
daniel.edwall@allmankurs.se

Helena Kåreland
helena.kareland@allmankurs.se

Teckenspråksutbildning för föräldrar – TUFF

Postadress
Box 44055, 100 73 Stockholm

Besöksadress
Årstaängsvägen 9, Stockholm (Station: Liljeholmen)

E-post
info@tuffkurs.nu

Studierektor
Carina Högberg
carina.hogberg@sodertorn.fhsk.se

Kursföreståndare och lärare
Åsa Ulemark
Telefon: (endast SMS) 073-585 20 07
asa.ulemark@tuffkurs.nu

Lärare
Peter Hegethorn
peter.hegethorn@tuffkurs.nu

Administration och barntillsyn
Marika Norrgrann
Telefon: (endast SMS) 076-677 15 51
marika.norrgrann@tuffkurs.nu

Studiemotiverande folkhögskolekurs – SMF

Kursplats
Årstaängsvägen 9, Stockholm (Station: Liljeholmen)

Lärare
Carina Wallentin
carina.wallentin@sodertorn.fhsk.se
Mobil: 070-732 56 16

Marie Sjömark
marie.sjomark@sodertorn.fhsk.se
Mobil: 070-476 51 26

Irländsk låtspelskurs

Kursplats
Storgatan 1, Järna

Kursansvarig och lärare
Jennikel Andersson
Telefon: 073-023 90 23
jennikel.andersson@gmail.com

Södertörns Folkhögskola i Liljeholmen

Allmänna folkhögskolekursen i Solna

Share This