Hem E Kontakta oss

Södertörns folkhögskola i Solna

Allmän kurs, Pedagogprogrammet, SMF, Skrivtolk

Besöks- och postadress:
Södertörns folkhögskola
Skytteholmsvägen 2
171 44 Solna

Telefon
08-500 207 50

Telefon, Allmän kurs
08-745 82 04

E-post
info@sodertorn.fhsk.se

E-post, Allmän kurs
info@allmankurs.se

Personal

Rektor
Anna Leander
Telefon: 08-745 82 04
anna.leander@sodertorn.fhsk.se

Syv
Amr Sheikh Dayeb
Telefon: 073-597 60 92
amr.sheikh@sodertorn.fhsk.se

IT
Pär Arfvidsson
Telefon: 08-745 82 00
par.arfvidsson@sodertorn.fhsk.se

Kommunikatör
Ylva Nordgren
Telefon: 0176-528 26
ylva.nordgren@vaddo.fhsk.se

Tillgänglighetsresurs
Jonas Carlsson
jonas.carlsson@sodertorn.fhsk.se

Allmän kurs

Lärare
Magnus Koraen
magnus.koraen@allmankurs.se

Daniel Edwall
daniel.edwall@allmankurs.se

Helena Kåreland
helena.kareland@allmankurs.se

Anna-Carin Persson
anna.persson@sodertorn.fhsk.se

Anna Jie Lin
anna.jie@allmankurs.se

Pedagogprogrammet

Kursansvarig och lärare
Guillermo Cavieses
guillermo.cavieses@sodertorn.fhsk.se

Skrivtolk

Linjeföreståndare och lärare
Maria Laurin
Telefon: 070-635 47 98
maria.laurin@sodertorn.fhsk.se

Studiemotiverande folkhögskolekurs – SMF

Kursansvarig
Carina Wallentin
carina.wallentin@sodertorn.fhsk.se
Mobil: 070-732 56 16

Södertörns folkhögskola i Liljeholmen

Humanistisk socialpedagog

Besöksadress:
Årstaängsvägen 9
117 43 Stockholm
(Station: Liljeholmen)

Humanistisk socialpedagog

Kursansvarig
Bragi Olafsson
Telefon: 070-573 33 73
bragi.olafsson@vaddo.fhsk.se

Lärare
Marie-Louise Honka
Telefon: 070-343 83 59
marie-louise.honka@vaddo.fhsk.se

Dag Hallermalm
dag.hallermalm@sodertorn.fhsk.se

Södertörns folkhögskola i Kista

Undersköterskeutbildning och SFI

Besöksadress:
Kistagången 16
Trapphus A, entréplan
164 40 Kista

Undersköterskeutbildning och SFI

Kontaktperson
Amr Sheikh Dayeb
Telefon: 073-597 60 92
amr.sheikh@sodertorn.fhsk.se

Allmänna folkhögskolekursen i Solna

Södertörns Folkhögskola i Kista

Södertörns Folkhögskola i Liljeholmen